isrc.ifro.ir > صفحه اصلی
  صفحه اصلی     شنبه 1 مهر 1402   ورود  
خبر
آغاز فصل صید میگو در آب‌های استان بوشهر
چهار شنبه 19 تیر 1398
صید میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌ها آغاز می‌شود.

صید میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر از سی ام تیر برای قایق‌هاو از اول مرداد برای لنج‌ها آغاز می‌شود.

30 تیرآغاز فصل صید میگو در آب‌های استان بوشهربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر،رئیس پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر گفت: نشست کمیته صید استان بوشهر امروزبرگزار شد و با توجه به نتایج دو گشت تحقیقاتی پژوهشکده میگو و زمان آمادگی صیادان،تصمیم بر این شد که صید میگو از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌هاآغاز شود.

دکتر دشتیان نسب افزود: نتیجه گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهدکه بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰تا ۳۰ مترقرار دارد و از صیادان می‌خواهیم برای اینکه تلاش آن‌ها اقتصادی باشد در اعماقکمتر از ۳۰متر تورهایشان را به دریا بیندازند.

وی درباره پیش‌بینی میزان صید هم گفت: با توجه به اینکه درهر تورکشی یک ساعته گشت تحقیقاتی ۱۱تا ۱۲ کیلوگرممیگو به دست آمده، پیش‌بینی می‌کنیم میزان صید امسال بهتر از پارسال باشد.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور با اشاره به صید حدود ۹۰۰ تن میگو در سال گذشته دراستان اضافه کرد: به نظر می‌رسد امسال این مقدار به حدود ۱۴۰۰ تن افزایش یابد.

وی گفت: بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد ذخایر میگوی استان ببریسبز است که از بهترین انواع میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود و بقیه سرتیز و سایرگونه‌ها است.







تعداد بازديد:503
Copyright (c) 2023 isrc.ifro.ir
Powered by taJan System Co